БЪЛГАРСКА СВОБОДНА ТЕЛЕВИЗИЯ

“БАРСЕЛОНА“ НАПУСНА ШАМПИОНСКАТА ЛИГА СЛЕД КЛАСИЧЕСКА ЗАГУБА ОТ “БАЙЕРН“ МЮНХЕН

Байерн прати каталунците в Лига Европа след класика в Мюнхен

Барселона" отпадна от Шампионската лига непредвидено рано. Каталунците понесоха нов удар от "Байерн" и останаха извън надпреварата още след груповата фаза.

Воденият от Шави Ернандес състав загуби с 0:3 пред празните трибуни в Мюнхен и завърши трети в групата си. "Бенфика" спечели с 2:0 срещу "Динамо" (Киев) и зае второто място.

За намиращия се в трудно финансово положение "Барселона" това означава загуба на важни приходи от наградния фонд. Предварителните планове на ръководството са били за достигане поне до четвъртфиналите. Вместо това отборът ще играе в Лига Европа.

Каталунците приключиха само с два вкарани гола, които им осигуриха минималните победи срещу "Динамо". Те допуснаха и три загуби с по 0:3, довели до първото отпадане на отбора в групите на Шампионската лига от две десетилетия и общо четвърто в историята.

От Шампионската лига отпадна и друг испански отбор - "Севиля", който също остана трети в една от най-оспорваните групи и ще играе в Лига Европа. Андалусийците загубиха с 0:1 от "Залцбург".

Надеждите на испанците са, че освен "Реал" (Мадрид), който спечели групата си, ще имат и още един отбор в осминафиналите. Това може да е "Виляреал", който е втори със седем точки и гостува на следващия го с една по-малко "Аталанта". Мачът помежду им беше отложен заради снежен терен и ще се изиграе тази веер от 20:00часа.