БЪЛГАРСКА СВОБОДНА ТЕЛЕВИЗИЯ

“БЕРОЕ“ СЕ СПРАВИ СЪС “СЛАВИЯ“ В СТАРА ЗАГОРА И СЕ ЗАВЪРНА В ТОП 6 НА ПЪРВА ЛИГА

Берое се справи със Славия в Стара Загора и отново усети вкуса на победата в Първа Лига

Берое се наложи над Славия с 2:1 в мач от 17-ия кръг на efbet Лига. Малко след половин час игра Мартин Камбуров отбеляза своя гол №256 в родния елит, а в 61-ата минута Питър Макрилос възстанови паритета. Девет минути по-късно обаче Абубакар Тунгара отново върна аванса на старозагорци. Десетина минути преди края Славия остана с човек по-малко, след като Ертан Томбак влезе грубо в краката на съперник и след преглед с ВАР видя червения картон.

Успехът помогна на Берое да се изкачи на шестото място във временното класиране с 24 точки. Старозагорци изпераваха с точка Локо Пд, който обаче е с мач по-малко. Славия е на пета позиция с 27 пункта.