БЪЛГАРСКА СВОБОДНА ТЕЛЕВИЗИЯ

България с първи успех за 2020 година

Националният отбор на България по футбол записа първи успех за 2020 година, съобщава Дума. В контрола "лъвовете" победиха скромния отбор на Гибралтар с 3:0 с голове на Александър Цветков (6), Георги Йомов (30) и Димитър Илиев (45). Две от попаденията дойдоха, след като вратарят на гостите Кайл Голдуин увисна сериозно и така помогна на нашите. Това беше втора победа за българите в последните 20 мача, като другата е миналата есен. Тогава отново на Националния стадион те победиха резервите на Чехия с 1:0 в безсмислен мач от Лигата на нациите. Сега проверката с Гибралтар беше организирана от УЕФА, а ако БФС не се беше съгласило да я организира и проведе, рискуваше глоба от порядъка на 200 000 евро.
Пред празните трибуни на ст. "Васил Левски" след пробив на Йомов по десния фланг, топката се озова в Галин Иванов. Той стреля, но кълбото беше блокирано. После вратарят на гостите скочи да избие кълбото, но падна много лошо, а Александър Цветков с топовен шут прониза мрежата на съперника. След още 8 мин. Страхил Попов успя да подаде от тъча към Йомов, който се отскубна от защитник, влезе в наказателното поле и хладнокръвно вкара за 2:0. В следващите минути България понамали темпото и не създаде много положения. А в самия край на полувремето Димитър Илиев направи преднината класическа. Йомов центрира от корнер и капитанът на Локо Пд беше безмилостен.
През второто полувреме темпото на двубоя спадна. Нашите национали не бяха толкова остри както през първата част.
За националите предстоят два мача от Лигата на нациите, които са протоколни - срещу Финландия на 15 ноември в София и срещу Ейре на 18 ноември в Дъблин.