БЪЛГАРСКА СВОБОДНА ТЕЛЕВИЗИЯ

ДРАМАТИЧНА ЗАГУБА ОТ ПОЛША ОСТАВИ БЪЛГАРИЯ ИЗВЪН БОРБАТА ЗА МЕДАЛИТЕ НА СВЕТОВНОТО ПО ВОЛЕЙБОЛ ЗА МЛАДЕЖИ

Националите, водени от Найден Найденов, допуснаха обрат от 2:0 до 2:3 срещу Полша в София

България пропусна отлична възможност да остане в надпреварата за класиране за полуфиналите на световното по волейбол за младежи до 21 години. Националите, водени от Найден Найденов, допуснаха обрат от 2:0 до 2:3 срещу Полша в София.

Българите изиграха силно първите два гейма и взеха добра преднина. След това обаче се видя разколебаване и умора.

Найденов потърси решение, като пусна Георги Татаров вместо Денис Карягин. И в третия, и в четвъртия гейм поляците взимаха голяма преднина, която българският отбор опитваше да стопи в края, но без пълен успех.

В тайбрека България започна силно и поведе с 5:2. Постепенно поляците изравниха, а след 12:12 продължиха уверено и спечелиха.

Русия и Полша са на първите две места и преди мача помежду си си осигуриха място в полуфиналите. Тази вечер България играе с Бразилия, а след това ще спори за петото място на Мондиала.