БЪЛГАРСКА СВОБОДНА ТЕЛЕВИЗИЯ

ФРАНЦИЯ ТРИУМФИРА В ЛИГАТА НА НАЦИИТЕ СЛЕД ОБРАТ СРЕЩУ ИСПАНИЯ

Спорен гол на Килиан Мбапе реши съдбата на трофея

Франция спечели второто издание на Лигата на нациите. На финала отборът на Дидие Дешан победа Испания с 2:1. И трите попадения паднаха през второто полувреме. Микел Оярсабал откри резултата в 64-ата минута, секунди след като Тео Ернандес бе ударил греда. Отговорът на “петлите” бе много бърз и Карим Бензема изравни в 66-ата минута след изключителен удар. Килиан Мбапе донесе победата на французите с попадение в 80-ата минута. Нападателят овладя страхотно подаване на Ернандес зад защитата на Испания и оформи обрата за петлите.

Ситуацията бе проверена с ВАР за засада на Мбапе. От телевизионните камери изглеждаше, че той е зад защитата при подаването, но преценката на реферите бе, че голът е редовен.

Така Франция взе трофея след две победи с обрат във финалната фаза. На полуфинала "петлите" победиха Белгия с 3:2, след като изоставаха с 0:2.

В мача за третото място по-рано Италия победи с 2:1 Белгия в Торино. Николо Барела и Доменико Берарди от дузпа вкараха за домакините, а Шарл де Кетеларе беше точен за Белгия.