БЪЛГАРСКА СВОБОДНА ТЕЛЕВИЗИЯ

Гол на Евандро не стигна на ЦСКА, "Локомотив" (Пловдив) загуби от Страсбург

Какво направиха българските отбори в Лига Европа

Нов гол на героя на ЦСКА от началото на сезона Евандро този път не стигна на „червените” в мача от третия квалификационен кръг на Лига Европа срещу украинския Зоря Луганск, завършил 1:1.

20 хил. зрители на националния стадион „Васил Левски” очакваха нова победа у дома за „армейците” в евротурнирите през този сезон, но късметът обърна гръб на българския тим.

ЦСКА поведе в резултата в 13-та минута, когато капитанът Петър Занев и Кристиян Малинов комбинираха добре отляво, а последният пусна пас по земя успоредно на голлинията. Евандро се оказа най-близо до топката и без забавяне я изстреля във врата на Шевченко, реализирайки поредния си гол в Лига Европа.

Гостите от Украйна владееха повече топката, но до някакви сериозни опасности не се стигна. В 45-та минута Раул Албентоса направи шпагат в наказателното поле, но за негово нещастие топката го удари в ръката и съдията отсъди дузпа, реализирана хладнокръвно от Влад Юрченко – 1:1.

След 60-та минута ролите в мача се размениха, като Зоря отстъпи топката на ЦСКА и се задоволи да контраатакува . До края на срещата „армейците” имаха някои не лоши шансове чрез Тиаго и Али Соу, но до нов гол не се стигна.

Така двата тима оставят развръзката за реванша, в който Зоря все пак ще има известно предимство заради попадението на чужд терен.

В другите мачове:

Отборът на Лудогорец на практика си осигури класиране за плейофите на Лига Европа, след като разби Дъ Ню Сейнтс с 5:0 у дома в първия мач между двата тима от третия квалификационен кръг на надпреварата.

Локомотив Пловдив загуби от Страсбург с минималното 0:1 на „Лаута“ в първи мач от третия квалификационен кръг на Лига Европа. Домакините играха с човек по-малко почти цял мач, но се представиха достойно и също имаха своите шансове в срещата.