БЪЛГАРСКА СВОБОДНА ТЕЛЕВИЗИЯ

“ХЕБЪР“ ПАЗАРДЖИК ТРЪГНА С ТЕЖКА ЗАГУБА В ГРУПИТЕ НА ШАМПИОНСКАТА ЛИГА ПО ВОЛЕЙБОЛ

“НЕФТОХИМИК“ БУРГАС ПОСТИГНА ДРАМАТИЧНА ПОБЕДА ЗА КУПАТА НА CEV

Шампионът на България, за когото това е дебют в турнира, беше напълно надигран от полския гранд "Ястжембски" и записа категорична загуба с 0:3 гейма. Тежката програма и контузиите в състава на Хебър, както и отсъствието на бившия капитан на националния отбор Виктор Йосифов, допринесоха за негативната ситуацията и трудното начало в Група А на Шампионската лига.

Домакините имаха пълно превъзходство във всички елементи на играта,, докато отборът от Пазарджик допусна множество грешки.

"Хебър" завърши мача с една успешна блокада срещу 12 за съперника. Българският тим направи и само един ас, докато "Ястжембски" завърши с девет. Брадли Гънтър беше най-резултатен за "Хебър" със 7 точки, Тодор Алексиев добави шест.

Междувременно Нефтохимик Бургас започна с драматична победа участието си във втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Момчетата на Николай Желязков надделяха много трудно над швейцарския Шеноа (Женева) с 3:2 гейма в първият мач между двата отбора от 1/16-финалите на турнира. Реваншът е следващия вторник (7 декември) от 18,00 часа в зала "Младост" в Бургас.