БЪЛГАРСКА СВОБОДНА ТЕЛЕВИЗИЯ

“ЛЕВСКИ“ ПРЕЧУПИ “ЦАРСКО СЕЛО“ И СЕ ВЪРНА НА ПОБЕДНИЯ ПЪТ В ШАМПИОНАТА НА БЪЛГАРИЯ

Отборът на Левски записа шестата си победа през сезона

Тимът на Станимир Стоилов прекъсна серия от две поредно нулеви равенства, след като победи с минималното 1:0 при гостуването си на Царско село. Единственият гол край Околовръстното шосе падна в 43-ата минута, когато Билал Бари се разписа след груба грешка на Мартин Кавдански.
Домакините обаче могат да съжаляват, че не взеха нищо от този мач, след като цели три пъти гредите спряха играчите на Любослав Пенев. Това се случи след удари на Васил Шопов и Димо Бакалов през първото полувреме и Ален Стеванович в 53 тата минута. Николай Михайлов пък се намеси решаващо в началните и последните секунди на мача, като вече 401-а минути не е допускал гол във вратата си .

"Левски" остава осми във временното класиране с 22 точки, само на две от Топ 6. "Царско село" е последен със само 11 пункта. Отборът на Любослав Пенев е в серия от пет мача без победа и загуби за 10-и път през сезона.