БЪЛГАРСКА СВОБОДНА ТЕЛЕВИЗИЯ

Лудогорец остана единствен български отбор в Лига Европа

ЦСКА и Локо Пд. са аут

Отборът на Лудогорец се класира за плейофите за влизане в груповата фаза на Лига Европа, след като победи ТНС с 4:0 като гост в реванша между двата тима и отстрани съперника си с общ резултат 9:0.

Шампионите на България решиха всичко срещу скромния уелски тим още в първия мач в Разград преди седмица, когато спечелиха с 5:0, а на „Рейскорс Граунд“ в Рексъм те записаха още един изразителен успех. Наставникът на „орлите“ Стойчо Стоев реши да даде шанс на полския нападател Якуб Шверчок от началото на двубоя и той се отплати с два гола в 36-та и 77-та минута, а между тях името си сред голмайсторите записа и Джоди Лукоки. Крайното 4:0 оформи Дан Битон със силен и точен изстрел от далечно разстояние.

По този начин Лудогорец победи ТНС с общ резултат 9:0 и вече е само на една крачка от групите на Лига Европа, като в плейофите ще се изправи срещу словенския Марибор. Разградчани ще бъдат домакини в първия мач на 22 август, а седмица след това ще гостуват в Марибор за реванша.

ЦСКА загуби от Зоря Луганск с 0:1 в мач –реванш от третия квалификационен кръг на Лига Европа и напусна европейските клубни турнири. Срещата се игра в украинския град Запорожие. Зоря вкара гола си в самия край на мача и продължава с общ резултат 2:1 след равенството 1:1 в първия двубой в София.

Локомотив Пловдив отпадна от Лига Европа, след като допусна втора загуба с 0:1 от Страсбург в реванша от третия квалификационен кръг, игран на „Стад де ла Мена” във Франция. Единственото попадение в мача падна в 7-та минута и бе дело на Кевин Зои. Той оползотвори от пас на Димитри Лиенар, който се възползва от лошо изнасяне на топката от българския тим.Сценарият от първата среща се повтори, като Страсбург започна активно мача и още с първата си по-опасна ситуация стигна до гола. До края на полувремето реални голови възможности пред двете врати липсваха.През втората част елзасците отново бяха по-активни и пропуснаха някои нелоши шансове окончателно да си решат двубоя.