БЪЛГАРСКА СВОБОДНА ТЕЛЕВИЗИЯ

НАПОЛИ ОТНОВО СТЪПИ НА ВЪРХА В КАЛЧОТО, А РОМА СЕ ВЪРНА КЪМ ПОБЕДИТЕ

Наполи продължава наказателната си акция в Серия А разгромявайки с 4:0 Сампдория като гост

Наполи продължава наказателната си акция в Серия А разгромявайки с 4:0 Сампдория като гост . Тимът на Лучано Спалети поведе още в 10-ата минута, когато Лоренцо Инсиние комбинира с Виктор Осимен, който прати топката във вратата на Аудеро.

Наполи удвои аванса си в 39-ата минута. Разписа се Фабиан Руис с удар от дъгата на наказателното поле.

В 50-ата минута падна нов гол на Виктор Осимен след асистенция на Ървинг Лозано, а девет минути по-късно Пьотр Жиелински оформи и крайния резултат.

С този успех неаполитанците събраха пълен актив от 15 точки и изместиха шампиона Интер, който има 13. С толкова е и Милан. Това е и най-добрият старт за Наполи в 95-годишната история на клуба.

Рома пък се върна към победите в Серия "А", като надделя трудно с 1:0 над Удинезе в домакинството си от петия кръг.

Гол на Тами Ейбрахам в 36-ата минута донесе успеха, който изкачи тима на Жозе Моуриньо на четвъртата позиция с 12 т. Успехът идва няколко дни след като "вълците" загубиха от Верона с 2:3 и записаха първа грешна стъпка през сезона.