БЪЛГАРСКА СВОБОДНА ТЕЛЕВИЗИЯ

Ник Кирьос си тръгна със скандал от Мастърса в Рим

Обиди, счупена ракета и хвърлен стол на корта в репертоара на австралиеца

Ник Кирьос беше дисквалифициран от съдията на стола в своя мач от втори кръг на Мастърса в Рим срещу Каспър Рууд. При резултат 3-6 7-6(5) 1-2 от гледна точка на австралиеца, той получи наказание за нарушаване на правилата в мача и сам се оттегли от корта, а това доведе до официална дисквалификация.

При 1-1 в третата част съдията отсъди наказателен гейм в полза на Рууд заради неспортсменско поведение на Ник. Последва реакция от страна на австралиеца - той хвърли стол на корта, след това събра багажа си и си тръгна по собствено желание, като именно така бе отсъдена дисквалификацията.

По този начин той предостави победата на 20-годишния норвежец, който ще срещне Хуан Мартин дел Потро в следващата фаза.