БЪЛГАРСКА СВОБОДНА ТЕЛЕВИЗИЯ

“РЕАЛ“ МАДРИД УДАРИ БАРСЕЛОНА ПРЕД 100 000 ДУШИ НА “КАМП НОУ“

Ливерпул разби Манчестър Юнайтед с 5:0 в голямото дерби на острова

Реал Мадрид победи с 2:1 Барселона в първо Ел Класико след ерата на Меси и Кристиано Роналдо. Срещата се игра пред пълни триуни - близо 100 000 души изгледаха мача от "Камп Ноу".
Белите победиха своя голям съперник след голове на централния бранител Давид Алаба, който беше точен в 32-ата минута и Лукас Васкес в добавеното време.
Австриецът смълча трибуните на "Камп ноу" с изключителен удар при брилянтна контраатака на белия балет.Секунди преди края на добавеното време Кун Агуеро отбеляза почетното попадение за каталунците.
В хода на срещата "Реал" допусна по-малко грешки и беше по-ефективният тим на терена. "Барселона" атакуваше повече, владееше топката, но отправи само два точни удар за 90 минути игра.
Победата е четвърта поредна за "Реал" в " Ел класико", като тимът на Карло Анчелоти не е постигал подобно нещо от 1965 г. Освен това белите са в серия от пет срещи без загуба срещу "Барселона". Последният успех на каталунците в първенството е от 2 март 2019 г.
"Реал" постигна 99-и успех срещу каталунците, които остават с 96 успеха в общо 247 двубоя между двата отбора.